doug262 doug262
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Granola bars cost 24 cents each. Estimate how much money heather needs to buy 19 granola.bars.

Respuesta :

jasonponnaiya
jasonponnaiya jasonponnaiya
  • 22-10-2020

Answer:

$4.56

Step-by-step explanation:

If each bar is 24 cents, then you should find the total cost by multiplying the number of bars by the cost per bar. In this case, it would be 24x19 which is 456 cents or 4 dollars and 56 cents.

Answer Link
sejaltiwari666
sejaltiwari666 sejaltiwari666
  • 22-10-2020

Answer:

4.56

Step-by-step explanation:

24 x 19 is equal to 456

Answer Link

Otras preguntas

If the point(x,√3/3)is on the unit circle, what is x?
Which statement accurately compares the Byzantine emperors Justinian I and Basil I? a. Both emperors lost large chunks of Byzantine territory to invading Muslim
Other than the explanation offered in the legend, why do you think the Greeks went to war with Troy?
What was the British and American wars about? Please help me
if Janet spent 15 hours reading a 1,200 page book how many pages did Janet read per minute , round answer to decimal
What political concerns shaped the first constitutions?
the fertile crescent is named after its
A thermometer that uses a liquid to measure temperature works because
Which type of white blood cells consumes microorganisms
Which statement accurately describes John Calvin? a. a Dutch humanist who criticized the Church and the materialism of many Europeans b. the friar who sold indu