limshomeservices
limshomeservices limshomeservices
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97.

How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?



Fill in the blank.

Respuesta :

jora2134 jora2134
  • 22-10-2020

Answer: 53.46

Step-by-step explanation:

Answer Link
hunterpatro11
hunterpatro11 hunterpatro11
  • 22-10-2020
I think it is 53.46
Answer Link

Otras preguntas

The mechanism for the reaction 2H2O2(aq) → 2H2O(l) + O2(g) in the presence of I–(aq) is proposed to be: Step 1: H2O2(aq) + I–(aq) → H2O(l) + OI–(aq) (slow) Step
Determine the key ideas to the following questions Read Speech to the troops What details are included What is the Purpose of each detail? How often does this d
Which was a result of reduced taxes by Qianlong? A There was a surplus of money to spend. B There was not enough money to pay the military. C Citizens could n
Does anyone need help with Spanish? I can help with the following - Level 1 to Max
The following question is based on your reading of “Robinson Crusoe” by Daniel Defoe. What has gone wrong on the English ship that approaches Crusoe's island? a
Compare |-0.875| and |-0.825|
here ya go brainly solve it rn
who was the person that shooted Martin Luther King Jr.
72+3(42+3+2)=i have a question on how to do this so you you guys can so it thanks
You have been assigned to write an essay about how two friends of yours are alike, and how they are different. Which organizing principle would be reasonable to