Ashlynzuraff
Ashlynzuraff Ashlynzuraff
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

In 2016, the cost of 2 ounces of pure gold was $2,640. Determine the cost for 1, 3, and 4 ounces of gold.

Respuesta :

1150242
1150242 1150242
  • 22-10-2020

19, 85, and 182 i am cool YEE YEE BRAINLYEEST PLES

Answer Link

Otras preguntas

what did the loyalist believe in
Work out : 3/5 of 7kg please help me
Challenge: Human cells have 46 chromosomes. Each chromosome consists of a pair of identical chromatids attached together by a structure called a centromere. At
Which of the following is an irrational number? A. √254 B. 0.6 repeating C. 159÷7 D. √361
What is the amount saved on a coat that was regularly $199.00 and is now on sale for $149.99?
Predict what might happen to the principle of checks and balances if the supreme court lacked the powers of judicial review.
How did Hongwu bring stability to China
Bob bought 24 hockey tickets for $83. Adult tickets cost $5.50 and child tickets cost $2.00. How many of each did he buy?
A male rabbit has white hair; a female has brown hair. What do you think the most likey color of their offspring is?
simplify: 300-60(2-x)