santanajaiden50 santanajaiden50
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Todd orders pictures.Each costs 7.50.A one time shipping fee of $4.25 is added to the cost of the order.The total cost is $116.75.Write and solve an equation to find out how many,p, pictures did Todd order? Show work pls!

Todd orders picturesEach costs 750A one time shipping fee of 425 is added to the cost of the orderThe total cost is 11675Write and solve an equation to find out class=

Respuesta :

leregister leregister
  • 22-10-2020

Answer:

He bought 9 photos

Step-by-step explanation:

do 7.50 + 4.25 = 11.75

then divide 116.75 and 11.75

Answer Link

Otras preguntas

Who was Athaliah? Why is she a significant figure in Israel's story?
At his job at the deli Sam makes 9 sandwiches and 6 salads each hour which of the following patterns can you use to find the number of sandwiches he makes in fo
A package of markers cost $7.99. There are 12 sharpie markers in a package. What is tje unit rate of each marker? Round to the nearest hundredth.
How do you make your teeth white with braces?
1000p for an answer please
PLEASE HELP MATH 1. What is the assessed value of a property with a market value of $100,000 and an assessment rate of 25 percent? A) $250 B) $2,500.00 C) $25,
Food is considered a primary reinforcer, whereas ________ is a secondary reinforcer.
how many times can 80 go in to 100
which of these would help improve Columbia economy
Rewrite in polar form: x^2+y^2-2y=7