username785 username785
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better deal 8 ounces of shampoo for $0.99 or 12 ounces for $1.47?

Relax

Respuesta :

lindalawrence
lindalawrence lindalawrence
  • 22-10-2020

Answer:

12 ounces for $1.47.

Step-by-step explanation:

:) ello

Answer Link

Otras preguntas

pls hurry ty smmmmmm
Select all solutions to the equation (2. — 4)(x + 5) = 0. x = -1/2 x = 1/2 x = -2 x = 2 x = -5 x = 5
It takes 6 boys 15 days to clean a field on a small plot. How long will it take 8 boys?Show Calculations Please​
solve the question pls​
<333 The owner has 8 employees. Seven of them earn $ 210, $200, $190, $180, $300, $150,$90 a day. What does the 8th employee get paid, if the average pay for
a. 1 S = ut + 1/2 at2 i. u as subject.
Bank statements, credit statements, and records of cash expenses help you to estimate your ________.
Hi, please help me with this question. what is 45+46+47+ ... +53+54? Please don't just take points (this is a repost since someone did that)
What is 975, 462 round to the nearest hundred thousand
Hobbit Chapter 6 need help ASAP