theregerman412 theregerman412
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peter bought an 18-ounce box of cereal for $4.50. What was the cost per ounce?

Relax

Respuesta :

isisatherley isisatherley
  • 21-10-2020
twenty five cents !!!!
Answer Link

Otras preguntas

“Seattle is a rainy place.” This statement refers to _____. A) climate B) weather
Ummmm ignore the writing by total are. I don’t understand this,so can you guys do one or both for me please.Im most grateful.
Ummmm ignore the writing by total are. I don’t understand this,so can you guys do one or both for me please.Im most grateful.
HELP ME ASAP! WILL MARK BRAINLIEST What is the value of x? Enter your answer in the box. x =
What’s the answer?????
please help i’m very confused
Please Help!!! If is approximately 43.64, find the sum of the first 101 terms of this series.
most people live in Cental Asia in
What is migration period art? What is insular art?
It is advantageous for animals that migrate to store energy in the form of lipids rather than carbohydrates.this is because A)lipids