victoriavic1
victoriavic1
21-10-2020
Mathematics
contestada
Explain! Reward! Thank you!!!!!
Respuesta :
cookieplayZ
cookieplayZ
21-10-2020
Answer:
1 lb/$4 is the correct answer.
Step-by-step explanation:
its $4 per pound
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
Ivan Knobel holds a well-diversified portfolio that has an expected return of 11.0% and a beta of 1.20. He is in the process of buying 1,000 shares of Syngine C
Compare the responses of China and Japan to imperialism. How did each country respond to intervention by foreign nations and how did their responses position po
An atom with an atomic number of 11 will have how many electrons in its outermost orbit
question 1. Enter the ratio equivalent to sin(B) question 2. Consider this a right triangle. enter the measure of angle CAB to the nearest hundredth degree.ques
If the track makes 30 miles in 25 minutes, find the time it will need to cover 25 miles
3. Which of the following statements is TRUE?a. No part of Western Europe is crossed by the Arctic Circb. There are no peninsulas in Western Europe.C. Europe is
Assembly department of Zahra Technologies had 200 units as work in process at the beginning of the month. These units were 45% complete. It has 300 units which
Using the data below, we are now going to use our supply/demand framework for US $ to model the movement in the euro per $ exchange rate between December 2007 (
Find the value of x in each case. Give reasons to justify your solutions Q ∈ PR
A 1.50-m string of weight 0.0125 N is tied to the ceiling at its upper end, and the lower end supports a weight W. Ignore the very small variation in tension al