steve654 steve654
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Bush Middle school is selling spirit sticks, 4 for $5.00. What is the cost of one spirit stick? *

Respuesta :

oscargutierrez7685 oscargutierrez7685
  • 21-10-2020

Answer:

1.25

Step-by-step explanation:

because 4 is 5 dollars so thats mean u divide 5 to 4 which that give u 1.25

Answer Link
aeciiid
aeciiid aeciiid
  • 21-10-2020
The cost of each of the spirit stick is $1.25
Answer Link

Otras preguntas

The amniote egg solved what amphibian problem by _________
Identify an equation in slope-intecept form for the line parallel to y=5x+2 that passes through(-6,-1). A.y=5x+29 B.y=-5x-11 C.y=5x-29 D.y=1/5x+1/6
Iron is listed below zinc in the activity series. What will most likely happen when zinc particles are placed in iron sulfate solution? A. Zinc iron will form.
How did some southern black people try to resist and escape the jim crow laws
Would someone please break this down in a simple way on how to solve it.
What occurs when a business sells directly to the customer online and cuts out the middle man?
Needing help with math,, 65 points,, 7th grade math.
JNZ~ KOA. Find the unknown measures
PLZ NEED HELP ASAP !!!!
Time is usually expressed on the vertical or horizontal axis of a line graph.