samiyajohnson samiyajohnson
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 10 tacos cost $8.49, then one taco would cost

Respuesta :

AayushTripathy
AayushTripathy AayushTripathy
  • 21-10-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

10 tacos = $8.49

So, one taco = $8.49 / 10

=> $0.849

If my answer helped, kindly mark me as the brianliest!!

Thank You!!

Answer Link
zak66149
zak66149 zak66149
  • 21-10-2020

Answer:

about $0.85

Step-by-step explanation:

8.49 divided by 10 = 0.849. Round to the nearest thousanths.

Answer Link

Otras preguntas

_______ seized the Inca Empire for Spain. Shah Abbas I Henry Hudson Pizarro Ferdinand Magellan
Two cars started at the same time, from the same point, driving along the same road. The rate of the first car is 50 mph and the rate of the second car is 60 mp
identify settlement patterns in the American West, the reservation system, and/or the tribulations of the Native Americans from 1865–90
Which of the following is a root of the polynomial shown below? f(x)=x^3-4x^2-11x+30 A. 6 B. 0 C. 1 D. -3
a binomial is multiplied by a third degree trinomial. what degree must be in order for the product to have a degree of 5 ?
Compare the sleep cycle of a dolphin to that of a human being.
Can I please get help With this question ?
Designer Dolls, Inc. found that the number N of dolls sold varies directly with their advertising budget A and inversely with the price P of each doll. The comp
Geysers are formed as a result of the actions of cool springs heated groundwater recharge aquifers
(-50) ÷ (-2) 48 -48 -25 25