Seudónimo Seudónimo
  • 23-09-2016
  • Mathematics
contestada

Help!!!.....................

Help class=

Respuesta :

apologiabiology
apologiabiology apologiabiology
  • 23-09-2016
8/16=1/2
bought 1/2 pound

17.98 times 1/2=8.99

answer is  3rd option: $8.99
Answer Link
Robotically
Robotically Robotically
  • 28-09-2016
17.98 x 1/2 = 8.99
So your answer is 8.99
Answer Link

Otras preguntas

gta san andreas color problem how to fix? help plss
If a model scale is 1 foot to 5 feet, how long will the model be
What is a quartic function with only the two real zeros given? x = -4 and x = -1
Do you believe in God and how was your Thanksgiving
a small fruit basket with 6 apples and 6 oranges costs 7.50. A different fruit basket with 10 apples and 5 oranges costs 8.75 .whats is the cost of one apple?
in order to get the most benefits from exercise with last amount of risk you should
Digestive reaction where large molecules are broken down into smaller ones is called
Can anyone figure out what Laolign means in any language? Choose a language I don't care, but someone please tell me what language they put and what they have r
Which of the following is a disadvantage of artificial selection?
Simplify the expression