Seudónimo Seudónimo
  • 22-09-2016
  • Mathematics
contestada

A 12-pack of 8-ounce juice boxes cost $5.40 how much would an 18-ounce of juice boxes cost if it is a proportionate price??
A. $9.40 B. $8.10 C $3.60 D. $12.15

Respuesta :

xxRichie123
xxRichie123 xxRichie123
  • 09-12-2020

Answer: c

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLSSSSSSS HELP! Who developed a crop-rotation method that revolutionized Southern agriculture? a. George Washington Carver b. Henry Ford c. Alexander Graham Bel
Why were Japanese missions to Tang China so important?
Mitigation strategies adopted by government in nepal earthquake
The formation of the National Assembly had what long-term effect on the Estates-General?
Which step would help a student find the molecular formula of a compound from the empirical formula?
What effects did destalinization have on Soviet satellite countries?
radical republicans in congress opposed president Lincoln's plan for reconstruction because they thought it was too
What is a substrate?
what's the slope of the line defined by the equation 8x+2y=5
how to solve 2 5/2-2 3/2