rm2ichansStachelly
rm2ichansStachelly rm2ichansStachelly
  • 22-09-2016
  • Mathematics
contestada

a bag of 8 apples costs $2.00 what is the cost for one apple

Respuesta :

CaptainDonut
CaptainDonut CaptainDonut
  • 22-09-2016
it is 40 cents beacause you have to divide 8 by 2 dolla
Answer Link

Otras preguntas

What five components make up culture and which do you think is the most important in defining culture? Why?
Suppose that a gated community consisting of 40 houses requires: 500 liters of water everyday for common utilities of the community, and a certain amount of wat
Law of cosine. Please help
Find the translation rule and the scale factor of the dilation that transforms Ol to Ol'. 4)) 9 A) (x, y) -> (x + 7, y + 8); scale factor = 2 B) (x, y) ->
What’s the answer?????
Which of the following is the only stage of the writing process that does not involve writing anything down?
Tasha has foam blocks stored in a box that measures 214 ft long by 2 ft wide by 2 ft tall. Each foam block is a cube with 12ft edge length. How many blocks can
HELPP PLEASE GIVE EVIDENCE ni Given a graph for the transformation of f(x) in the format g(x)=f(x)+k determine the k value Answer Options: k=-3 k=3 k=5 k=8
Delilah wrote a piece about the coastal Australian town Port Campbell. She included facts about the population, geography, and history of the town, as well as a
Function ggg can be thought of as a scaled version of f(x)=x^2f(x)=x 2 f, left parenthesis, x, right parenthesis, equals, x, squared. A parabola labeled f rep