Seudónimo Seudónimo
  • 26-09-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some rice a 9-ounce package costs $3.33 a 12ounce costs $4.32 A 22 ounce package costs 8.58 which package is the best buy​

Relax

Respuesta :

juii51 juii51
  • 26-09-2020
A 12 ounce is the best packages to buy
Answer Link

Otras preguntas

According to the speaker, what is his sweetheart's crime
a person who is a member of a nation and is entitled to its protection is a(n) .
What is the percent error in using 3.14 ?
Spanish speaking countries in central america
How many provinces and territories does canada have?
How do you round to the tenths place in 6.28?
How do scientists measure the size of earthquakes?
How does an understanding of conventional wisdom affect your understanding of sociology?
Divide 180 degrees by the ratio 4:5:9, Help Please
Which phrase reveals setting in songmaster by orson scott card?