dynmar1731
dynmar1731 dynmar1731
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Blueberries cost $4.00 per pound.
How many pounds of blueberries can you buy for $13.00?

Respuesta :

Renee8696 Renee8696
  • 25-09-2020

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

13/4=3.25

Answer Link
mariekaolivia mariekaolivia
  • 25-09-2020

Answer:

3.25 i think hehe

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The excretory system helps the respiratory system by
A single die is rolled twice. The set of 36 equally likely outcomes is {(1, 1), (1, 2), (1, 3), (1, 4), (1, 5), (1, 6), (2, 1), (2, 2), (2, 3), (2, 4), (2, 5),
a. 3 units b. 8 units c. 13 units d. 33units
How do I solve this using the system of equations?The perimeter is 58 meters and the length is 3 meters greater than the width. Find the length and width.​
Review the main idea of a media piece. During the summer, lawn and garden watering make up forty percent of house hold water use. One easy, inexpensive, and eff
What is the inverse function of d(x ) = -2x - 6? DO NOT answer if you're not sure
Guys, please help me with this question.
Type the correct answer in the box. Spell all words correctly. What is the purpose of using sound effects and music in a production? Sound effects and music add
Hello! guys, please help me.
in the story the black cat, how does the narrator use foreshadowing to create suspense