vloger0654 vloger0654
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

3) A box of 8 light bulbs costs $5.04. How much per light bulb?

Respuesta :

beaduckbro
beaduckbro beaduckbro
  • 25-09-2020

Answer:

Each bulb costs $0.63

Step-by-step explanation:

Divide $5.04 by 8

Answer Link

Otras preguntas

which terms define the psycho- social and physical aspects of sexual development
Research indicates that generativity generally increases in middle age.Please select the best answer from the choices providedTFANSWER IS TRUE... on edg
Determine whether the function is periodic. If it is periodic, find the period. f(x) = 7 sin3 x
How did the United States meet the demand for soldiers once America’s entered the world
how does phosphorus reach surface waters​
what is the inverse function of f(x)=x+1​
What did MLK view as a right according to our democractic principles?
Fill in the missing bases on this of this DNA strands G C T A T __ C A T __ C G C A C G A T A C G __ G C A G__
4. In which role does the President serve as the head of the military? chief executive chief of party chief legislator commander in chief
Match each function with its correct description. HELP, picture attached.