shakaylawynter363
shakaylawynter363 shakaylawynter363
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me solve this

Please help me solve this class=

Respuesta :

ballboy22334
ballboy22334 ballboy22334
  • 25-09-2020

Answer:

Value Grocery Mart has the better deal

Step-by-step explanation:

If Market City is selling their crackers for $1.75 a box, we could either multiply that by 3 since we know what 3 boxes of crackers cost for VGM or divide their 3 for 5 by 3 to see how much 1 box is, which is $1.67

Answer Link

Otras preguntas

Neither of you__to conclusions. jump jumps
WILL GIVE BRAINLIEST ANSWER TO WHOEVER ANSWERS FIRST AND CORRECT PLS EXPLAIN WHY YOU ARE CORRECT
Explain what "extinction" means
Evaluate the expression of 1 + |9 + 2|
COMMONLIT : In paragraph 1, why did the narrator and Lou chisel Jimmy Lyons’ name into the wall? He died in a gang fight. He died fighting in Vietnam. He drowne
The basic concepts of financial management are the same for all businesses, regardless of how they are organized. However, a firm's legal structure affects its
How did the Great Wall Of China affect China and the way people live? Explain.
generate two numerical patterns
Discuss how managers can leverage on organizational behaviour components to maximise business success.
What is the answer? A B C D