Jamyla0825
Jamyla0825 Jamyla0825
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Bob purchased and 8 pack of hamburger buns for 2.96 not including tax.what is the cost of 1 bun?

Respuesta :

ahmedra2574 ahmedra2574
  • 25-09-2020

Answer:

$0.37 is the cost of one bun.

Step-by-step explanation:

2.96/8 = 0.37

Answer Link

Otras preguntas

ASAP HURRY! WILL UPVOTE YOUR ANSWER PLEASEANSWER THIS CORRECTLY
What is 72/5 in decimal form
Write (2x - 5)2 as a trinomial.
I need help ASAP plzzzzz P = 2a + b for a.
Which is not a characteristic of an exponential parent function?
Which choice is the conjugate of the expression below when x>-4 5-square root of x+4
Which equation demonstrates that nuclear fusion forms elements that are heavier than helium?
Gold trade and kingdoms played an important role in the birth of the slave trade in Africa. While slavery was common in Africa, it became a lucrative commercia
Can someone help me translate this sentence into Spanish? - I want to eat dinner at eight thirty.
ASAP HURRY! WILL UPVOTE YOUR ANSWER PLEASEANSWER THIS CORRECTLY