bxbblybee
bxbblybee bxbblybee
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

A ten pound sack of flour costs $8 how much does 40 pounds cost?n​

Respuesta :

cloudgazer
cloudgazer cloudgazer
  • 24-09-2020

Answer:

40 pounds costs $32!!!

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

can you help plz? Simplify the radical expression square root of 80w^3 divided by 9
During adolescence, according to erik erikson, adolescents are in the ___________ stage of striving to become aware of the uniqueness of self.
please solve the question and show your work and find the missing number for (2x4)x =2x(4x5)
2/5 of Janet's class prefers chocolate ice cream and 2/5 prefers vanilla ice cream. What part of the class prefers chocolate or vanilla ice cream? A. 0/5 B. 4/
which is a noun? A. table B. walk
Please help! Choose a topic related to nutrition to research and write a 500 word essay about your chosen topic; include MLA citations for all sources. I just n
Which value has the closest to 9? A. square root 63 B. square root 99 C. square root 83 D. square root 10 THANKS!
A broker takes 2% as a commission for the sale of property of value up to rupees 3,00,000. If the sale price is more than this, the broker charges 1.5% for the
This large green fruit was introduced by the polynesians when captain bligh landed in the area in 1793:
It requires 350 joules to raise a certain amount of a substance from 10.0°C to 30.0°C. The specific heat of the substance is 1.2 J/g°C.