kaitlyn029 kaitlyn029
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

If a package of hot dogs cost 2.98 and a package of hot dog buns cost 2.16 what was the total expense?

Respuesta :

norahlaurent05 norahlaurent05
  • 24-09-2020

Answer:

5.14$

Step-by-step explanation:

2.98$ +2.16$ = 5.14$

Answer Link

Otras preguntas

factor: 6x+36=  how do I solve this problem
the perimeter of a rectangle is 120 meters. If the length of the rectangle is 20 meters more than the width, what are the dimensions of the rectangle.
factor: 6x+36=  how do I solve this problem
Find the slope of the ski run that descends 15 feet for every horizontal change of 24 feet
98 divided by 7 please show how
98 divided by 7 please show how
98 divided by 7 please show how
98 divided by 7 please show how
-2n-h(4rx-6s)-3rx+3s i need help doing this problem
-2n-h(4rx-6s)-3rx+3s i need help doing this problem