Seudónimo Seudónimo
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

Juan has $10 to spend. He needs $13 to purchase the supplies. Explain how to find the amount of money Juan is short.

Respuesta :

lilshrimpy696969
lilshrimpy696969 lilshrimpy696969
  • 24-09-2020

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link
flowerlittle0613
flowerlittle0613 flowerlittle0613
  • 24-09-2020

Answer:

3

Step-by-step explanation:

13-10=3

Answer Link

Otras preguntas

how many pairs of chromosomes are in a body cell of a macaw
Which statement distinguishes the light-dependent (L-D) reaction from the light-independent (L-IND) reaction? a. the L-D reaction occurs in the thylakoid membra
There is a box. The area of its top is 240 square units, the area of the front is 300 square units and the area of the end is 180 square units. Can you calculat
In a class of 14 boys and 16 girls 3 children were absent. What fraction of the children was (a)absent (b)present
what is the unit rate in dollars per hour if u have 3.5 hours equals $10
A delivery truck with a 400-pound weight limit is transporting televisions & microwaves. Define variables & write an inequality for this situation. Will
what percent of 9.2 m is 2.5m?
what effects on sectionalism did the industrial revolution have?
what percent of 9.2 m is 2.5m?
Is India an LEDC or an MEDC????