annietrivers annietrivers
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Ms Sitson bought 10 pounds of candy for $12 what was the cost of the candy per dollar

Respuesta :

matthewc8411571
matthewc8411571 matthewc8411571
  • 23-09-2020

Answer:

the cost of candy per dollar is $1.2

Step-by-step explanation:

divide 12 by 10 and to make sure you can multiply 1.2 to 10

Answer Link

Otras preguntas

2 adaptari ale pelicanului la mediul acvatic
Describe what happens to a parent function when you change k from 0 to –4. A. The graph will stay the same. B. The graph will shift up 4 units. C. The graph wil
Tybalt picks a fight with Mercutio.
Which resulted from Andrew Johnson's acquittal in his Senate impeachment trial? a. The judicial branch became the most powerful branch of government. b. The l
PLEASE HELP WITH NUMBER 22 ASAP PLEASE HELP ME
Suppose AB=AE Can you use the sss Postulate or the SAs Postulate to prove ABC= AED ?
your body composition can influence how much food you eat each day. true or false
Find the missing side and round to the nearest tenth
Though dry regions may never be as densely populated as those near water, which of the following has led to increased populations in dry areas?
Convert 975 kPa to mm Hg