Seudónimo Seudónimo
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Oranges are $1.23 a pound. I bought 9 pounds. How much did it cost?

Respuesta :

fionaferlich1
fionaferlich1 fionaferlich1
  • 23-09-2020
9 times 1.23 equals $11.07 so it cost $11.07
Answer Link

Otras preguntas

The enzyme changes the substrate to create a _______.
how do i solve this?
−2/5×5/9 if you may please help i would appreciate i deeply ' ​
5(2x + 5y) - 4y + 10x How can I solve this?
When you make a decision to scratch your nose or pick up your pencil from the desk, which part of your nervous system makes that happen? o Autonomic Peripheral
Which best describes the growth of ancient river civilizations? The civilizations were unsuccessful because the people were unable to control the water sources
15. Ankita bought 20 copy for Rs. 25 each. She got profit of Rs.200 while selling it. Find selling price of the copies. no​
Select all ratios equivalent to 6:3.
Should the United States government increase the amount of taxes it collects? Yes or no? Explain
The cost price of a box and a pen is Rs 80 The box is sold at 10% profit and the pen is sold at 20% loss. If the selling price of the box is Rs 28 more than tha