lglifesgood300 lglifesgood300
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Watermelon is on sale for $4 per pound. How much would 12.8 pounds cost?​

Respuesta :

meekofuzzybutt
meekofuzzybutt meekofuzzybutt
  • 22-09-2020

Answer:

$51.2

Step-by-step explanation:

4 x 12.8 = 51.2

Answer Link

Otras preguntas

What is the solution to the equation below? -5+ 3x-2-6
50 POINTS !! PLEASE HELP !! ILL GIVE BRAINLIEST TO THE RIGHT ANSWERS.
A company's desire to sell products and services: A. will ultimately lead to its doom B. explains why the web took off OO C. can drive innovations in media. D.
If you have an object that takes up 4 cubic centimeters of space and has a mass of 2g, what is the density of that object?
define cell theory for class 9 plz answer
Have a good day!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
what made the victory in italy a critical moment or turning point in the war?
whats the answer? i dont undersatand how to get the answer
PA-ANSWER na po plsNow, make yourself ready to proceed to the next activity.Directions: Choose the correct answer from the box below. Write only theletter of th
A car accelerates at a rate of 13m/s^2[S]. If the car's initial velocity is 120km/h[N]. What will be its final velocity in m/s, after 2 seconds.