lglifesgood300 lglifesgood300
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Watermelon is on sale for $4 per pound. How much would 7.5 pounds cost?​

Respuesta :

sciencegirl0409 sciencegirl0409
  • 22-09-2020

Answer:

$30

Step-by-step explanation:

Just multiply

Answer Link
lilywaters278
lilywaters278 lilywaters278
  • 22-09-2020

Answer:

$30

Step-by-step explanation:

7.5 x 4= 30

Answer Link

Otras preguntas

Parents can help guide their children by providing a good model of the behavior that they seek. Answer: True or False
If I gave you 2x+4=8 what would be the first step ? Second step?
As a consultant to a local manufacturing facility, you are conducting a leadership training seminar. you encounter several managers who believe that they can de
Suppose that in some country the price of silver increased from $30 per ounce to $31 per ounce during a time when the overall price level increased by 5 percent
Suppose that the demand for federal funds curve is such that the quantity of funds demanded changes by $120 billion for each 1 percent change in the federal fun
explaining 5 famous people in spanish
Constructive feedback offers criticism that _________. a. intends to create opportuities for performance and communication improvement c. intends to maintain a
Given each of the following areas, what would be the radius of each circle? a. A = 530.66 m2 b. A = 907.46 sq. ft. c. A = 379.94 sq. mi. d. A = 1962.5 cm2
i need help plz !!!!!!!!!!!!!
find the equatipn of the line having the given slope and containing the given point Slope 3 through (5,1)