Seudónimo Seudónimo
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost? (please give an explanation on how to find it)

Respuesta :

2y7jqx7qwj 2y7jqx7qwj
  • 22-09-2020
The answer: 2.16
To get the answer you have to multiply 2.4 to .9
Answer Link

Otras preguntas

Sarah scored 68 out of 80 in a test.Write her score as a simplified fraction
how do you find the amount of 12 dogs decreased by 25%
Who authorized the atomic bomb to be dropped on Japan?
In a basketball game 15 of 20 foul shots that Michelle attempted were successful. What percent of her shots were not successful?
An airplane altitude change 378 feet over 7 minutes. What was the mean change of altitude in feet per minute
round off 4252 to one significant figure
Why did Russia send troops to the border of Austria-Hungary in 1914? Austria-Hungary had invaded Serbia, and Russia was in an alliance with Serbia. Austria-Hung
How many ways can a sample of five cell phones be selected from a shipment of twenty-four cell phones?
Under the ruler Asoka, India... A expanded into southern India and defeated the Kalinga Empire B united different Indian kingdoms peacefully C issued the Edicts
The game of lacrosse seems complicated to me. How does the word complicated function in the sentence? A.predicate nominative B.indirect object C.predicate adjec