MariaAguirreRuilova MariaAguirreRuilova
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

3 pizzas for 19.99 how much is for each

Respuesta :

oliviavanslyck oliviavanslyck
  • 22-09-2020
19.99 divided by 3= 6.66 so each pizza is $6.66
Answer Link

Otras preguntas

Which of these conclusions is correct about the processes M, N, and R in the diagram? M represents evaporation and N represents transpiration. R represents t
Convert 4 1/2 inches to a decimal
Consider the chemical reaction in equilibrium. H2 + I2 + heat ⬄ 2HI What will happen to the chemical equilibrium if the temperature of the system is increas
What type of drink has Ethanol and Lactate in it?
Describe the methods used to disfranchise African American voters in the early 1900s. History help ASAP :) Thanks so much ! xo
‘The method of cooperative farming is becoming popular’.Explain the statement giving reasons.
HELP FOR 50 POINTS.... Parts of the mantle are able to flow like thick molasses. Other parts of the mantle are very rigid. Which of the following best describe
Select the correct answer. How does the law of conservation of energy apply to machines? A. Machines create energy from scratch. B. Machines consume energy un
HELP ME How has the discovery and usage of the periodic table benefited society? Select all that apply It has enabled scientists to communicate chemical discov
What is the total cost of a purchase price of $2615 and a tax rate of 3%