letsplaythedragon letsplaythedragon
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

At the farmers marke, two pounds of peaches cost $4.20. How much will five pounds cost

Respuesta :

sckauwell04
sckauwell04 sckauwell04
  • 22-09-2020
10.50 should be your answer
Answer Link
kricket326
kricket326 kricket326
  • 22-09-2020
If 2 pounds cost $4.20 then 1 pound costs $2.10
4.20+4.20+2.10 = $10.50
Answer Link

Otras preguntas

which is a likely result of taking LSD a. raised heart rate and sped-ip nervous system b. altered mood and sensory perceptions c. reduced heart rate and loss
A caterpillar is 2.83 centimeters long how long is it to the nearest whole number
Why are glass cylinders preferred over plastic cylinders for conducting lab experiments ? a. they are attractive and light b. they are cheap and abundant c.
Which value for x makes the open sentence true? 4 • 3 - 2x < X to the 2nd power - 2 A. 0 B. 1 C. 2 D. 3 Same question. 6 • 7 – 5x + x2 ≥ x3 + x2 A. 5 B. 6 C.
Old Lights and New Lights preachers both followed Protestantism. How did the two differ?
An ideal, or perfect, place especially in social, political, and moral aspects is called __________. a. satire b. martyr c. utopia d. dystopia
Rewrite the expression as an equivalent power with a negative exponent. 27/125
What were the economic conditions and chief occupations in Rome during the early empire
What are the Multiples of 24
The process of making raw materials into a finished product is known as