jadbak9982 jadbak9982
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

60 feet of copper pipe at $1.25 per foot

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-09-2020

Answer:

if you bought 60 feet of copper pipe at $1.25 per foot, the total price would be $75

Step-by-step explanation:

since you are buying 60 feet of copper pipe, you would multiply the amount at which it costs per foot. 60×1.25=75

hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

How does the position of a digit in a number relate to its value
What are different types of mining? Pros and cons?
Which of the following describes loyalists? 1)they decided to fight against the British 2)they supported British taxation 3)they thought patriots were too radic
198+132=? make a ten or a hundred to add mentally
Identify the compound sentence. a. I avoid taking the public bus in winter, it's always slow and late. b. I avoid taking the bus in winter. d. I avoid taking
white and expression using the distributive property that can be used to find the quotient of 126 divided by 7
An economic interest group works to __________.
make a list of 25 different integer calculations that equal 36 including addition, subtraction, multiplication, and division
How does the position of a digit in a number relate to its value
what were conditions like for workers before the beginning of the labor movement?