leahangeles051507 leahangeles051507
  • 25-08-2020
  • Mathematics
contestada

Jane bought a package of paper priced at $1.98 and 2 pens priced at $0.49 each. The tax on the entire purchase was $0.18. What was the total cost of the items?

Relax

Respuesta :

ryleigriffin
ryleigriffin ryleigriffin
  • 27-08-2020

Answer:

The answer to this problem is $3.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The expanded use of computers in the workplace has led to the increased
Which of these is NOT a good visual aid for an oral report? chart note card map photograph
ANswer all questions for 100 points Solve the following inequality for x. 2(x-3)>6 —————————————————————— Solve the following equation for h: 4(2h-10)=10h+4
What is the product of 4/15 and 3/8?
ill give brainly and 10 points
Here you will submit your completed work from the "Explore: Lyricist" activity. Type directly into the field or paste from a separate document to submit. Assign
Lead-210 and Lead-206 are different _ of lead.
3^4 + 4 ⋅ 5 = ____. (Input whole numbers only.)
Creating and Delivering a Presentation in Social Studies Project: Create a Multimedia Presentation Click the links to open the resources below. These resources
Chemical equations must be balanced to follow the____.