winieves1
winieves1 winieves1
  • 25-08-2020
  • Mathematics
contestada

Tyra bought 4.5 pounds of strawberries they cost $2.60 a pound how much did she spend

Respuesta :

heris20 heris20
  • 26-08-2020

Answer:

11.70

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is tan(61)? My answer is not 3.74
In 1824 how much did it cost to ship goods
How does this document/picture help explain the reasons for the decline of the Roman Empire?
Leaving a tight-fitting lid on a pot can A. prevent vegetables from overcooking. B. eliminate fats. C. help brown the vegetables. D. reduce coo
What is the term for correctional staff who aid in the policy development process?
Why was the Cold War an important turning point in world history?
Solve the equation for x, where x is a real number (5 points): 3x^2 - 2x + 2 = 5
A businessman buys 1440 dozen pens at £2.50a dozen and sell them at price of 25 cent a piece.what is his total profit on the lot of pens?
Which expression is equivalent to \root(3)((10x^(5))/(54x^(8)))? Assume x>=0
simplify 6/ square root 3+2