hallethan506
hallethan506 hallethan506
  • 23-06-2020
  • Mathematics
contestada

A six-pack of juice sells for $2.28. What does 1 can cost?

Respuesta :

Centio33
Centio33 Centio33
  • 23-06-2020

Answer:$0.38

Step-by-step explanation:

Answer Link
Wishing Wishing
  • 23-06-2020

Answer:

$0.38 or 38¢

Step-by-step explanation:

$2.28÷6 cans=

$0.38 or 38¢

A can costs $0.38 or 38¢

Answer Link

Otras preguntas

Critical Reading The following question is based on your readings of “The Wanderer” The main theme of “The Wanderer” involves the a. value of friendship. c. imp
Which technological development contributed most directly to the success of the Protestant Reformation
Convert 52 centigrams to grams. 520 g 0.52 g 5,200 g 5.2 g
What is the purpose of the scene in Leo Tolstoy’s The Death of Ivan Ilyich in which Ivan Ilyich thinks about the following logical argument, known as a syllogis
What was the Haudenosaunee Leage?
Historical events that contributed to Army JROTC
A critic should always tell his readers the details of the plot. true or false
At the beginning, and for most of the war, United States followed a policy of a. antagony. c. resistance. b. neutrality. d. artillery.
Harriet has some five dollar bills and some one dollar bills She has 20 bills. The value of the bills is $72 write and solve a system of equations using elimina
Samantha received an allowance of $3 every week. By babysitting, she earned $30 every week. How much did Samantha have in four weeks combining her allowance and