ihan8886
ihan8886 ihan8886
  • 22-06-2020
  • Mathematics
contestada

Brenden bought 20 bananas and apples, at $1.20 per banana and
$1.40 per apple. The total cost was $26.
How many bananas and apples did he buy, respectively?​

Relax

Respuesta :

akopytin1316
akopytin1316 akopytin1316
  • 22-06-2020

Answer:

hey so im guessing its 10 bananas and 10 apples

Step-by-step explanation:

1.2x 10=12

1.4x10= 14

12+14=26

Answer Link

Otras preguntas

Which Roman laws were unfair or tyrannical? Explain why.
the spanish were able to defeat the aztec for all of the following reasons except a. the spanish had superior weaponry and armor. b. the aztec were mystified an
. List five (5) effects alcohol has on the body’s central nervous system
how do you solve 16.24 divided by 0.14
-5p greater than -30 solve the inequality
How does Bradford diction reveal his own thoughts and feelings about the events. Of Plymouth plantation
CAN SOMEONE HELP ME IN THIS QUESTION?
What is the total cost of buying several shirts at $24.95 each
de donde viene el nombre de la paella
microscope help scientists learn about the different types of cells explain