kevin1alvarez2p5e0sw
kevin1alvarez2p5e0sw kevin1alvarez2p5e0sw
  • 22-06-2020
  • Mathematics
contestada

Help please I don’t understand the concept

Help please I dont understand the concept class=

Respuesta :

rococo908
rococo908 rococo908
  • 22-06-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

The question is asking for what y would be when x is 2.

So, look on the graph where x = 2.

When x = 2, y = 6.

This means after 2 hours, the cost is $6

Answer Link

Otras preguntas

Astronauts think planets formed from interstellar dust and gases that clumped together in a process called _
Which industry was prevalent in the New England colonies? 1. textile manufacturing 2. shipbuilding 3. rice farming 4. tobacco farming
Please, I Need Some help with a "The Tell Tale Heart." Sentence Analysis! Scentence: I took up three planks from the flooring of the chamber, and deposited all
Steven bought 100 tokens for $ 125. Lola bought 50 tokens for $ 110 are the ratios equivalent
Along with independence from Britain, what did Thomas Paine propose for the colonies? a trade agreement with the British a draft for the Patriot militia a requi
jay bought 3 dogs that each cost the same. The total cost was 145.71. what was the price was each dog
Which statement about the SAT and ACT is accurate? A.The ACT is used in college admissions decisions, while the SAT is used to place students in the proper cour
PLZ HELP ME WITH THIS!!!!
You're planning a bbq to celebrate your best friend's birthday. If hot dogs come in a packs of 8,and buns come in packs of 12
Please help ASAP doesn’t make sense