griffinjohnson
griffinjohnson
26-05-2020
Mathematics
contestada
6th grade math help me please ! :))
Respuesta :
TheLazyNobita
TheLazyNobita
26-05-2020
Cost of 32 ounces yoghurt = $1.62
Cost of 1 ounce = $1.62/32 = $0.05 (approx)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 63+ )
Otras preguntas
One of the zookeepers solved to find Bernard’s speed when he is healthy using the equation: x – 41.5 = 13.5. The other zookeeper said that to solve for Bernard’
For most young people, identity development __________. Group of answer choices is traumatic and disturbing is complete by the end of high school is a process o
Some stretching exercise can be harmful, even if performed correctly. Please select the best answer from the choices provided. OT OF
A true-breeding black rabbit is crossed with a true-breeding white rabbit to produce an F1 generation of 16 individuals. If the black color trait is dominant, w
HELP ME PLEASE!!!!! What was the outcome of the Battle of Bunker Hill?A. The British lost over 1,000 soldiers and suffered a loss of morale in the army.B. The
A cross is made between scute-bristled females and ruby-eyed males. Phenotypically wild F1 females were then mated to homozygous double mutant males, and 1000 o
Express y – 5x = 5 in standard form.
(due in 3 min.) Natalie continued, “An irrational fear of thunder is called brontophobia.”In this passage, the word irrational means A) large. B) unbounded. C
A farmer wants to rebuild his rectangular shaoed cow shed.he wants to use fencing of 20m but he cannot remener the exact dimensions of the first shed.help him
Chang is going to rent a truck for one day. There are two companies he can choose from, and they have the following prices. Company A charges $86 and allows unl