teenytatertot
teenytatertot teenytatertot
  • 23-05-2020
  • Mathematics
contestada

Travis spent $9.84 on 8 of watermelon. How much would he spend on 15 pounds of watermelon

Respuesta :

treetran treetran
  • 23-05-2020

Answer:

$18.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Read the paragraph. Some people think that healthy snacks lack flavor, but that is not true. Popcorn, which was first enjoyed by the people of Peru over five th
You own a lawn care business. in a typical week you drive 600 miles and use 40 gallons of gasoline. gasoline costs $1.25 per gallon, and your truck's fuel effie
How to find the LCM OF two numbers
how to simplify X(2X+y)+10
I need help question 1 of science.Physical activity designed to increase your heart rate is called _________ exercise, meaning “with oxygen.”
$1.12 for 8.2 ounces
Is the inequality 2(6x-4)-5x < 7x + 13 sometimes, always, or never true?
7m or 7.7 m which is more precise?
Population growth is the change in the number of ________ in a population over time. What is blank
Which of the following is an example of how the Constitution sets up a balance of powers between the three branches of government? The president is the command