amont12 amont12
  • 23-08-2016
  • Mathematics
contestada

hank bought 2.4 pounds of apples. each pound cost 1.95. how much did hank spend on the apples.

Respuesta :

littlek133
littlek133 littlek133
  • 23-08-2016
2.4 X 1.95 = $4.68.. You multiple the two together.
Answer Link

Otras preguntas

Consider the titles above and the information they might contain. Which topics would you anticipate to be the most important to improve education? What topics a
why think cities were not formed before people started to grow food?​
why has the sea key come to the EarthbExplain the forewind1 what positive changes have occurred on$ a. what does the chave mean when heRut have you ever counted
Hello, I need urgent help with this question!
You choose at random two cards from a standard deck of 52 cards. What is the probability ofgetting a ten and hearts?​
Can y’all please help me
help me in my this plzzz ​
After school, Shawn had a science club meeting for 1 hour, followed by a choir rehearsal that lasted for 45 minutes. The choir rehearsal ended at 5:30 P.M. What
I NEED IT EXTREMELY FAST!!!! Fill in the blank with the correct response. What is the scale factor?
In the system of equations below, I want to eliminate the variable y. 3x + 5y = 2 6x - 10y = -16 The first step to solving this system of equations is multiplyi