Seudónimo Seudónimo
  • 22-08-2016
  • Mathematics
contestada

you want to buy noodles a 7 ounce package cost $2.59 a 12 ounce package cost $4.68 a 22 ounce package cost $7.92 which package is the BEST BUY???

Thx 4 helping me

Relax

Respuesta :

Jayadeep2000 Jayadeep2000
  • 22-08-2016
22 ounce at $7.92 is best buy
Answer Link

Otras preguntas

Wht a is the derivative 20x
Long-term alcohol abuse destroys nerve cells in the brain true or false
Sally hass a car theat accelerates at 5 m/s2 if the car has a mass of 1000 kg how muuch force does the car produce ?
Why were king ferdinand and queen isabella of spain willing to finance columbus?
In an blank , the apostrophe replaces one or more letters that have been left out.
algebra 2 how do you write the equation of the graphs?
Mr. moore read 25 pages of a book on monday he read 32 pages on tuesday 39 pages on wednesday and 46 pages on thursday if this patter continues how many pages w
In tropical climates, why is there heavy vegetation but poor soil? a. chemicals cause the soil to be too acidic. b. heavy rainfall washes essential nutrients
Kevin is 39 years old and daniel is 3 years old. how many years will it take until kevin is only 4 times as old as daniel?
What type of charge do metal ions develop in ionic compounds?