kamrynallard kamrynallard
  • 26-04-2020
  • Mathematics
contestada

16 oz of trail mix costs $3.20. What is the cost per ounce? *

Relax

Respuesta :

FiftyDub
FiftyDub FiftyDub
  • 26-04-2020

Answer: .20 cents

Step-by-step explanation:

3.20/16=0.20

Answer Link
giajoe6 giajoe6
  • 26-04-2020

Answer:

.20 cents

Step-by-step explanation:

3.20/16simplified is 1/5

Answer Link

Otras preguntas

The Declaration of the People was printed in what language(s):
Which transformations are nonrigid transformations? Check all that apply. dilation reflection rotation stretch translation
Greenland and Antarctica are examples of what? Help Please I don't know this answer thank you A.barren regionsB.forestsC.desertificationD.savannas
PLS HELP!!:))Which statement correctly describes the relationship between the graph of f(x) and g(x)=f(x-3)? A. The graph of g(x) is the graph of f(x) transl
Which of the following resulted from the death of President McKinley in 1901?
What are the similarities and differences between linear equations and arithmetic sequences?
What is 69.1 as a decimal?
A recipe calls for 1 3/4 cups of flour. If the recipe is tripled, how much flour is needed?
Is energy cyclic or one directional
the mean temperature is -3.2 Fahrenheit per day for 5 days. What is the total change over the 5 day period