princesslheard16 princesslheard16
  • 26-04-2020
  • Mathematics
contestada

lf 15 pounds of dog
food costs $5.99, what
is the price per pound?

Respuesta :

bry0513
bry0513 bry0513
  • 26-04-2020

Answer:

The answer is 0.39933333

Answer Link
waj3490
waj3490 waj3490
  • 26-04-2020
2.5041 is I believe the answer, but I’m not for sure.
Answer Link

Otras preguntas

Is it true or false that third parties are allowed in the us, but they have never influenced election outcomes
What times what equal 46
Rose can run 4 miles in 56 minutes how many miles does Rosa run if she runs for 42 minutes
which is part of ethnic nationalism and separatism?
in comparing oak tree with a maple tree, you can correctly say that
Can abiotic factors be composed of cells?
Plants that encourage the proliferation of nitrogen-fixing bacteria are _____.
distributive property of 5 x (3+4)
how can 12×50 help you find 12×49?
What is the best estimate of 32% of 19