sadieduke01
sadieduke01 sadieduke01
  • 25-04-2020
  • Mathematics
contestada

Which of the following is a rate?

A. 24 apples for $3
B. 12 apples for $1.50
C. 8 apples for $1
D. 16 apples for $2

Respuesta :

xoxogossipgirl38 xoxogossipgirl38
  • 25-04-2020
I would say A but I’m not sure
Answer Link

Otras preguntas

How much daily physical activity is recommended by the center of disease control and prevention ? A. 25 mins a day B. 45 C. 30 D. 60 mins a day
Why was Truman's use of American troops in Korea controversial?
C. you will break even when the cost of your materials equals your income. how many bracelets must you sell to break even? you must sell bracelets to break eve
What two things does the integumentary system do to help maintain our temperature?
Calculate the number of grams of oxygen required to convert 23.0 g of glucose to CO2 and H2O.
Suppose you were producing zinc chloride by the reaction, Zn + 2 HC1 ---> ZnC12 + H2 If you started with 4 molecules of zinc, you would need _____molecules o
The general term that describes the sediment that the river is carrying ?
What is considered an impairment to driving?
How might the city new orleans prosper as a result of the lousiana purchase?
We will be reading Shakespeare’s Julius Caesar this spring. Identify the verb phrase in the sentence. A. will be reading B. be reading C. will be D. reading