chavez01scarleth11
chavez01scarleth11 chavez01scarleth11
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

At the deli, American cheese is sold for $2.32 per pound. How much would it cost for 8 pounds?

At the deli American cheese is sold for 232 per pound How much would it cost for 8 pounds class=

Respuesta :

zkwrocks1
zkwrocks1 zkwrocks1
  • 24-04-2020
$18.56 for 8 pounds
Answer Link
EVEDragon610
EVEDragon610 EVEDragon610
  • 24-04-2020

Answer:

$18.56

Step-by-step explanation:

2.32/pound

2.32x8 = 18.56

Answer Link

Otras preguntas

Ivan and Tanya share £150 in the ratio 4:1 how much more Ivan has then tanya
Help me please not guess please
Why does Mama Elena feel the need to throw such a huge wedding even when the money is tight
what are the building blocks of macromolecules?
Which of the following were key components of the plan Scott proposed? 1 send an army of 60,000–80,000 men down the Mississippi to secure enemy fortifications
3/5b-2+7b-12-2/5b+14 ​
A mountain is29135 feet tall from base camp at 17600feet a climber hiked 2300 feet how much farther does the climber have before reaching the top of the mountai
In the diagram shown, line m is parallel to line n . Justine says that ∠3 ∠ 3 and ∠7 ∠ 7 are supplementary angles. Is she correct? Why or why not? a. No, b
Based on the historical context of the Great Purge, what is the best explanation of Orwell’s purpose in writing Animal Farm? He wanted to start a campaign aga
In 1902,the yearly attendance at a major league baseball park was 3.14 • 10^5 people. One hundred years later,the yearly attendance was 1.7 • 10^6 fans. How man