keiladonnerson keiladonnerson
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jamie bought 4 oranges for $1.60 what was the cost per orange?

Respuesta :

GgStmm GgStmm
  • 24-04-2020

Answer:

$0.40

Step-by-step explanation:

1.60 dollars

.40 centers per orange

math

Answer Link
mimozamarku101 mimozamarku101
  • 24-04-2020

Answer:

you devide 1.60 by 4

the answer is 40 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

who were the original inhabitants of caribbean south america?
The maximum number of electrons that can have the principal quantum number 2 in a given atom is
Explain the Two Phases of the conflict in French Indochina
a que se le llama biodiversidad?
What would occur if sodium channels remained open once membrane depolarization was complete?
What is the difference between evolution and coevolution?
The Pony Express Chapter I At A Nation's Crisis The fall of Fort Sumter in April, 1861, did not produce the Civil War crisis. For many months, the gigantic stru
Can someone please help me with this ? ❤️
Write the formula for absolute value function if its graph has the vertex at point ( 1/3 ,−3) and passes through the point (1,1).
Sarita is selling lemonade in 400 milliliter bottles she made two batches of lemonade each batch made 16.3 liters of lemonade how much lemonade will she have le