keiladonnerson keiladonnerson
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

Stephanie bought 5 bananas for $1.25. What is the unit rate for one banana?

Relax

Respuesta :

zrh2sfo
zrh2sfo zrh2sfo
  • 24-04-2020

Answer:

1.25/5 = $0.25 per unit

Step-by-step explanation:

Answer Link
19csterner 19csterner
  • 24-04-2020
.25 because 1.25/5 = .25
Answer Link

Otras preguntas

How does Truth-in-lending benefit consumers when shopping for a loan? a. Truth-in-lending allows consumers to be frank with the lenders and talk about very pers
two reactants are placed into a flask a single displacement reaction occurs, with general reaction of scheme of:
the value or topic dr. joseph ivan chose to speak on is
Help pls it’s really hard I can’t figure it out!!
what discovery do they make at the ledge that excites jack?
In 200 CE, classical civilizations disappeared from Europe. true or false
52x+3 = 3x+2+4x-3-5x-1= x-5x+4=
Progressions A person borrowed a sum of Rs. 3400 from his provident fund account on the condition to repay in 22 monthly installment of Rs. 150 and last install
discuss personal entrepreneurship from entrepreneurs.
A fancy dress competition is being organized by the school on Children's Day. This will give an opportunity to showcase the hidden talents of the students. As t