KamrenDudley26 KamrenDudley26
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

if 16-oz bottle water cost $1.44 what is the cost per ounce

Respuesta :

kellenmartinell0204 kellenmartinell0204
  • 24-04-2020

Answer:

the answer is 0.09

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

7 1/5 × 2 1/6 in simplest form
Who were the aristocrats of early Rome? a. fasces b. rex c. res publica d. patricians
What might happen to an organism if it's habitat could not meet one of its needs
My mom drove the car as I sat in the passenger seat. What is the transitive verb?
200 books; 75% decrease
27 + 18 sum of the numbers as the product of their gcf
Find the quotient: 8 ÷ 0.5
Please help me with this problem
three times a number increased by 8 is no more than the number 4 find the number
Derision is to ridicule as adulation is to