Seba2020
Seba2020 Seba2020
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada

Giant is selling Cereal at $8 for 3 boxes.what is the cost per box?

Relax

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 23-04-2020

Answer:

$2.67

Step-by-step explanation:

you divide to find unit rate

8/3 = 2.666667

Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-04-2020

Answer:

$2.67

Step-by-step explanation:

Hope this was helpful

stay safe

brainliest is appreciated:)))

Answer Link

Otras preguntas

how much power is genarated if a person applies 200 n of force to move a bicycle 10 min 5 s
what conclusion can be made about the British policy of assimilation
What is the blount report?
Owning your own business allows you the freedom to a. enjoy more free time. b. bypass some laws and restrictions of the region in which you do business. c. a
How did Washington feel about the United States Constitution? A) He felt it was weak and wanted to improve it with many amendments. B) Washington was not
A solution should be _____ in order to prevent water gain or water loss in a cell. hypotonic hypertonic isotonic
The daylong battle was the bloodiest day of the war.
Read each sentence and select the word after which a colon should be placed.
6 yards to 36 yards percent of change
Unnatural occurrences can have the most significant impact on an ecosystem. True