nicholed15
nicholed15 nicholed15
  • 22-04-2020
  • Mathematics
contestada

At the ice cream shop, one banana split and five milkshakes cost $16.24. If three splits and two milkshakes cost $15.06, find the cost of a milkshake.

Respuesta :

realinpactchannel
realinpactchannel realinpactchannel
  • 22-04-2020

Answer:

$2.59

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In addition to developing sketches, computer-aided design programs are used by fashion designers to perform which task?
pls help i really need help
Find the mean: 15, 29, 16, 23, 42, 19​
Which is the best example of a secondary source document useful in the study of history?
During the 1800s, the main reason Americans wanted to expand territorial control outside the United States was to
Which of these lines from the passage’s poem is an example of alliteration? a Giddeon’s gold is the glimpse of the glitter b Pass Hades’ gorges, deep as the a
A resistor is operated at 120v and rated at 1. 40 kw
what is the role of the competition appeal court​
An airplane is 275 miles from the airport to get to it present position the plane flew 125 miles due south from the airport and then flew due west. To the neare
Which policy of republican presidents in the 1920s is most consistent with the positions stated in these headlines?