madmax2121mm madmax2121mm
  • 22-04-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help asap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Plz help asap class=

Respuesta :

amna04352
amna04352 amna04352
  • 22-04-2020

Answer:

D) ⅗

Step-by-step explanation:

Out of 20 who selected pepperoni,

8 selected mushrooms

20 - 8 = 12 didn't select mushrooms

12/20

3/5

Answer Link

Otras preguntas

How do aggregate fruits develop? The ovary of a single blossom swells and encases the seed. Several blossoms on a flower stick together and develop into a singl
49 is 77% of what number
what high school courses where offers in the 1920
pretend that you can have 100 of one thing what would you choose and why
La suma de las edades de un padre y un hijo es de 50 años. Si el padre tiene 24 años más que el hijo, ¿Cuáles son sus edades?
a bag of 8 apples cost $2.88. What is the cost of one apple
This passage is mostly about the: A. new-built city. B. farmhouse. C. brook. D. meadow grass.
What is another way of saying "In the long run?"
3 ones - 22 tenths equal
Will bought 3 college textbooks. One cost $32, one cost $45, and one cost $39. What is the average price of his books? Choose the statement that correctly calc