shay6a6jacksYayamy
shay6a6jacksYayamy shay6a6jacksYayamy
  • 21-07-2016
  • Mathematics
contestada

if four lamps cost $120.00 what is the average cost per lamp?20.0025.0030.0035.0040.00

Respuesta :

Jisallyouget
Jisallyouget Jisallyouget
  • 21-07-2016
The cost of 1 lamp is $30
Answer Link

Otras preguntas

two rectangles have an area of 36 square inches. name two possible perimeters for the rectangles
A species designation should always include the genus. True False
A dollhouse has a volume given by the trinomial y^3 - 5y^2 - 6y What are the possible dimensions of the box?
Tom has three times as many pencils as pens but has a total of 100 writing utensils
Locate the mean of 2046,971,3113,and 1850.
Are species in the same family more or less closely related than species in the same class?
The volume of a cube is 512 cm3. What would change if the volume of the cube were measured in cubic meters? A. The volume of the prism would decrease.
A neighborhood has 32 one-story homes and 24 two-story homes. What is the ratio of two-story homes to one-story homes in simplest form?
a 3 kg rock sits on a 0.8 meter ledge. If it is pushed off, how fast will it be going at the bottom?
Which country was social studies first taught in?