karenxox
karenxox karenxox
  • 26-03-2020
  • Mathematics
contestada


Jakob is buying juice boxes for the after school program. On Monday, he purchases 4 apple juices and 1 berry juice for a total of $13.25. On Wednesday, he purchases 8 apple juices and 5 berry juices for a total of $36.25. How much does an apple juice cost?

Respuesta :

hectorshorty hectorshorty
  • 26-03-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do the height and the slant height of a pyramid differ?
Who suggested that the south should secede from the union if an agreement could not be reached on slavery?
Two angles are supplementary. if the larger angle is 3 degrees more than twice the smaller angle then how big is each angle. write an expression for each angle.
Who were the suffragists and what was their impact on american society from 1848 to 1918?
A government where one person makes all of the decisions would be an
Which one of the following methods was used only once to ratify an amendment?
What is search engine
When the water of the ocean is at a higher level than its average, this is referred to as _____?
Which part of a flower will develop into fruit?
A pool can be filled by one pipe in 4 hours and by a second pipe in 12 hours. How long will it take using both pipes to fill the pool?