jcb679 jcb679
  • 24-03-2020
  • Mathematics
contestada

If 2 pounds of strawberries cost $4.50, how much would 3 pounds cost? *

Respuesta :

nazchaudry666 nazchaudry666
  • 24-03-2020

Answer:

$6.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
22johnsona46
22johnsona46 22johnsona46
  • 24-03-2020

Answer: $6.75

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A lab investigation involves using food coloring to track diffusion. Which action should students take to avoid damaging their clothing? Wear old, stained cloth
¿De dónde es una chica alemana?
Solve the following equation for h. S = 21r++2arh help me
A lab investigation involves using food coloring to track diffusion. Which action should students take to avoid damaging their clothing? Wear old, stained cloth
The internet advertisement below is known as a __________. CSS tag web banner title sequence hotspot
What was the main result of the Northwest Ordinance of 1787? 1. It outlawed slavery in all U.S. states 2. It created a system for creating new states 3. It set
Complete this statement. Food service gloves: A:Kill germs on contact and eliminates food contamination B: Should be put on after washing hands with soap and wa
………………………….. yeah I know I was just looking looking at the guy that was like yeah yeah I know it’s crazy but ……………………..
an object is dropped from a height of 25 meters at what velocity will it hot the ground​
SOMEONE HELP ON QUESTION #13 pleasseeee